افزایش طول تاج دندان با لیزر : روش و مراحل

زمانی که طبیعت و زمانه بی‌رحم، جذابیت لبخندتان را به تاراج می‌برد، می‌توانید از روش‌های دندانپزشکی متعدد برای اصلاح طرح لبخند خود کمک بگیرید تا زیبایی از دست رفته، دوباره به چهره‌تان بازگردد.

ما به عنوان دندانپزشک زیبایی، با بهره‌گیری از فن‌آوری نوین توانایی انجام عمل‌هایی خارق‌العاده را داریم که در گذشته تنها با استفاده از چاقو، تیغ و بخیه انجام‌پذیر بودند. ما طول دندان را، در عین حفظ اصول مرتبط با پهنای بیولوژیک، با کمترین میزان تهاجم و بدون بخیه زدن به گونه‌ای افزایش می‌دهیم که محل درمان به سرعت التیام می‌یابد ، طرح لبخند اصلاح میگردد و هیچ ناراحتی به دنبال ندارد.

افزایش طول تاج دندان، عملی است که به منظور تغییر شکل لثه در پایه دندان یا دندان‌های مورد نظر انجام می‌شود. همانگونه که از نام آن برمی‌آید، هدف این عمل افزایش سطح دندان با روکش دندان و در صورت لزوم، دستکاری سطح استخوان است.

نقش و اهمیت لیزر در دندانپزشکی و در لثه درمانی (پریودنتولوژی) پررنگ‌تر می‌شود، چرا که درمانی سریع، آسان و بسیار مؤثر را در عمل‌هایی مانند کورتاژ بسته، جینیوپلاستی، اصلاح رنگ لثه و افزایش طول تاج ارائه می‌دهد. طول موج دوگانه Er:YAG  و Nd:YAG  فوتونا در لیزرهای دندانپزشکی، ابزاری کامل را برای انجام طیف گسترده‌ای از عمل‌های مربوط به لبخند لثه ای و دندان برای طرح لبخند به روشی مقرون به صرفه با حداقل تهاجم در اختیار دندانپزشکان قرار می‌دهد.

مزایا


دندانپزشک سطح استخوان و لثه را در عمل افزایش طول تاج دندان تنظیم می‌کند تا بخش بیشتری از دندان دیده شود. این درمان علاوه بر افزایش اعتماد به نفس و زیباتر کردن لبخند مزایای دیگری نیز دارد که عبارت‌اند از:

  • انجام شدن درمان در فقط یک جلسه
  • عدم نیاز به دستکاری‌های آتی و تجدید درمان
  • متقارن‌تر و پهن‌تر کردن لبخند
  • ارتقاء سلامت دهان و دندان
  • تکمیل جراحی ظرف ۳۰ تا ۶۰ دقیقه

روش و مراحل


افزایش طول تاج توسط دندانپزشک و تحت بی حسی موضعی انجام می شود(در صورت درخواست بیمار بی حسی موضعی می تواند همراه با داروی آرام بخش باشد). پس از تزریق بی حسی ، بخش بسیار کوچکی از بافت لثه در قسمت انتخاب شده و مشخص شده بریده می شود و لثه شکل داده می شود.

هدف از برداشتن بخشی از بافت لثه افزایش طول بخش بیرونی دندان و شکل دادن به لثه ها برای ایجاد تقارن و زیبایی در خط لثه بیمار می باشد. چند روز پس از انجام عمل افزایش طول تاج دندان، بیمار می تواند مانند قبل به فعالیت های روزانه بپردازد و بهبودی کامل نیز بین یک تا دو هفته طول می کشد.

پس از انجام عمل با توجه به شرایط هر بیمار در مورد اقدامات و مراقبت های پس از عمل توصیه های لازم  را به بیمار ارائه می شود. بعد از انجام عمل نیز لازم است بیمار برای چند نوبت دیگر به دندانپزشک مراجعه کند.

افزایش طول تاج دندان با لیزر


افزایش طول تاج دندان به کمک لیزر یک روش بسیار پیشرفته برای خارج کردن دندان از درون لثه می‌باشد. برخی از افراد متاسفانه در خط لثه‌ی خود دچار شکستگی دندان می‌شوند که حجم دندان باقی‌مانده خارج از لثه برای ترمیم آن کافی نیست. یک روش ساده و کم تهاجمی برای درمان این موارد، افزایش طول تاج دندان به وسیله‌ی لیزر می‌باشد.

در این تکنیک از یک لیزر بافت نرم برای شکل‌دهی دقیق به بافت لثه استفاده‌ شده و دندان مورد نظر از درون لثه خارج می‌شود تا بتوان به ‌خوبی آن را ترمیم کرد. در برخی از موارد، ما از لیزر بافت سخت نیز برای شکل‌دهی به استخوان‌ها استفاده می‌کنیم. اکثر افراد متقاضی این عمل، افزایش طول تاج دندان به کمک لیزر را به همراه روکش سرامیکی دندان انجام می‌دهند. تمامی این کارها را می‌توان در یک یا دو جلسه به انجام رسانید.

عوارض


در این روش بیمار هیچگونه ناراحتی در طول درمان احساس نمی کند و نیازی به بخیه زدن وجود ندارد. همچنین در این حالت هیچ ورم یا التهابی پس از درمان ایجاد نمی شود و بهبودی پس از درمان بطور شگفت انگیز با سرعت زیاد به دست می آید. به این ترتیب شما می توانید در همان روز درمان به فعالیت های عادی و زندگی روزمره خود باز گردید و نیازی به ریکاوری پس از درمان نیست!

نتیجه گیری


روش درمانی افزایش طول تاج دندان با لیزر یک روش درمانی ارزشمند است که در عمل می تواند یک ظاهر سالم تر و زیباتر بدون توجه به اصطلاحات و واژه هایی که برای توضیح این روش درمانی استفاده شد برای شما ایجاد کند. با استفاده مناسب از اکثر روش های جراحی لیزر دندان پزشکی، امکان تکمیل این درمان به سادگی و با حداقل ناراحتی برای بیماری و نیز کمترین استرس در کلینیک های دندان پزشکی وجود دارد و نتایج حاصل از درمان بطور چشمگیر و قابل توجه برای بیمار ایجاد خواهد شد.

منابع:

کلینیک دندانپزشکی تهران
گروه ارتودنسی ایده‌آل
کلینیک دندانپزشکی
کلینیک محتشم
تبسم مهر

دسته‌بندی نشده

پاسخ دهید

دیدگاه
نام*
ایمیل*
وب سایت*